Komputery, oprogramowanie, internet i okolice
Kategorie: Wszystkie | Aplikacje | Blog | Dev | Hacks | Linux | Subversion | Varia | gry | khoomei | książki | mjuzik
RSS
środa, 27 czerwca 2007
Kilka dni temu pojawiła się nowa faviconka a dzisiaj całkowicie zmieniony interfejs! Oto jak teraz wygląda menu Dokumentów i Arkuszy Google:Jak dla mnie BOMBA!
O wszystkich zmianach możecie przeczytać na stronie nowości Google

Jeśli wydaje się wam, że będziecie mieć dużo wolnego czasu oznacza to, że zapomnieliście o czymś na prawdę ważnym co zajmie 120% dostępnego czasu.
16:15, kosciak1
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 czerwca 2007
Czasem przydałoby się dorobić własny przycisk do umieszczenia na którymś z paneli w Firefoxie. Spory zestaw można pobrać wraz z rozszerzeniami Toolbar Buttons oraz FireFoxMenuButtons kilka Googlowych wraz z GButts (choć tu akurat bardziej mi się podoba GUtil!).
Wszytko pięknie, ładnie ALE... No właśnie... A co jeśli ktoś chce sobie podpiąć, dajmy na to, ikonkę własnego programu, bookmarkletu (żeby nie trzeba było mieć cały czas włączonego paska zakładek), czy czego tam sobie ktoś nie wymyśli. Znalazłem 3 rozwiązania: Custom Buttons2, Custom Buttons i CustomItems.
Testy rozpocząłem od pierwszego z nich. Niestety muszę ostrzec przed tym rozszerzeniem. Po zainstalowaniu i zresetowaniu Firefoxa ku mojemu przerażeniu wszystkie paski narzędzi zostały zresetowane do domyślnych ustawień. Co gorsza, po natychmiastowym odinstalowaniu rozszerzenia nadal miałem puste paski... Czytaj: wszystkie przyciski musiałem na nowo ustawiać. Trochę obawiając się czy kolejne znowu czegoś nie namieszałem na razie dałem sobie spokój z dalszymi testami... Może ktoś sprawdzał pozostałe rozszerzenia i mógłby coś napisać?
piątek, 08 czerwca 2007

O (Game) Giveaway of the Day pisałem już wcześniej. Dzisiaj w wydaniu growym perełka Alien Shooter - The Experiment. Jeszcze jest kilkanaście godzin na ściągnięcie i zainstalowanie. Grałem w demo pierwszej części i muszę stwierdzić, że warto. Oczywiście jeśli ktoś lubi dużo strzelania do brzydkich potworów, dużo krwi i ogólną rozwałkę w rzucie izometrycznym.

Swoją drogą wczoraj za darmo był wcześniejszy dodatek do Alien Shootera (Fight For Life), dziś The Experiment, ciekawe czy pojawi się Alien Shooter 2

19:11, kosciak1 , gry
Link Komentarze (1) »
Game of Life, czy też po naszemu Gra w życie to dość specyficzna rozrywka. Gdy pozna się niesamowicie proste reguły i zobaczy kilka ciekawych patternów w działaniu zaczyna fascynować. Przypomniało mi się o Życiu w trakcie porządków w zakładkach (http://del.icio.us/KosciaK/life jeśli ktoś chciałby przejrzeć).
wtorek, 05 czerwca 2007
Ostatnio z pewnym przerażeniem stwierdziłem, że mój kochany Firefox nie jest już żwawym liskiem. Przypomina raczej ciężarną hipopotamicę. W sumie to nie ma się co dziwić przy czterdziestu kilku rozszerzeniach, kilkudziesięcio megowym folderze profilu, kilku megowym pliku z zakładkami. Krótko mówiąc sam sobie jestem winien.
Rozwiązaniem mogą być różne profile użytkowników. Jeden ogólny i najbardziej okrojony dla wszystkich domowników, jeden prywatny z wszystkimi rozszerzeniami, bez których żyć nie mogę, jeden deweloperski. Każdy z własnym zestawem rozszerzeń. W końcu po co w codziennym przeglądaniu internetu Firebug, WebDeveloper, FireFTP, ColorZilla Menu czy BabelZillaMenu. Z drugiej strony po co w trybie deweloperskim rozpraszacze jak Gmail Manager, czytnik RSS, Notatnik Google, BBCode, Fast Video Download czy upiększacze jak FaviconizeTab, Searchbar Autosizer lub Better Gmail.
Przed rozpoczęciem mieszania w profilach warto zrobić kopię zapasową wszystkich ustawień by, jak to mówią, nie obudzić się z ręką w nocniku. Na przykład za pomocą MozBackup - prostego programu do tworzenia i przywracania kopii zapasowych profili.
Wszystko bardzo ładnie opisane jest na tych oto stronach:
http://www.mozilla.org/support/firefox/profile
http://the-edmeister.home.comcast.net/
http://www.howtogeek.com/howto/internet/firefox/use-multiple-firefox-profiles-at-the-same-time/

Całość sprowadza się do uruchamiania Firefoxa z dodatkowymi parametrami:
-profilemanager by uruchomić menadżera profili
-P NAWZAPROFILU by uruchomić określony profil, oraz dodatkowo
-no-remote by móc uruchomić Firefoxa z różnymi profilami jednocześnie

niedziela, 03 czerwca 2007

1. del.icio.us

Dopracowałem swój styl dla del.icio.us. Całość powinna być bardziej spójna jeśli chodzi o wygląd, jedynie strona tytułowa wymaga jeszcze kilku zmian. Najważniejszym elementem jest wyświetlanie niezbundlowanych tagów (w ustawieniach -> bundle tags) na zielono by były bardziej widoczne.

2. WizzRSS Preview

Trochę pozmieniałem też w stylu podglądu dla WizzRSS. "Usunąłem" paskudne przyciski, dodałem symulację klikalności tytułu oraz ikonkę do wpisów z załącznikami. Dodatkowo zmniejszyłem odstępy między kolejnymi wpisami i udało się zrobić by pozioma linia pod tytułem wyglądała tak samo zarówno dla kanałów z datami jak i dla tych bez. Nowy wpis do pobrania tutaj.
17:43, kosciak1 , Hacks
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 czerwca 2007
Posprzątałem trochę video playlistę Khoomei na YouTube i pododawałem kilka nowych filmików. Głównie Huun Huur Tu, Yah-Kha i trochę Sainkho Namchylak. W sumie jest ich już blisko 90. Miłego oglądania i słuchania!
Spis Treści
Kanały RSS
Add to Google
Add to Netvibes