Komputery, oprogramowanie, internet i okolice
Kategorie: Wszystkie | Aplikacje | Blog | Dev | Hacks | Linux | Subversion | Varia | gry | khoomei | książki | mjuzik
RSS
środa, 30 maja 2007
WizzRSS News Reader to jak, sama nazwa wskazuje, czytnik kanałów RSS i Atom w formie (a jakże) rozszerzenia dla Firefoxa. Panel boczny (lub osobne okno) podzielony jest na 3 części: lista kanałów (w formie drzewa katalogów), lista wpisów w kanale, pojawiający się po najechaniu myszą na tytuł wpisu opis. Najlepiej zobaczcie sami jak to wygląda w akcji. Oprócz ręcznego przeglądania kanałów możemy wybrane dodać do "Watch List", gdzie w określonych interwałach czasowych sprawdzane będzie czy nie pojawił się nowy wpis. Oczywiście możemy ustawić by nowe wpisy były automatycznie pobierane wraz z załącznikami (np wszelkie podcasty).
W wersji 2.1.9.2 pojawiła się całkowicie nowa funkcja (tutaj screeny) podglądu kanałów, podobna do podglądu w Sage. Jako, że jest możliwość modyfikowania layoutu podglądu (about:config -> WizzRSSCSSPath -> Edycja -> wpisujemy URL do naszego CSSa) w ramach ćwiczeń w arkuszach stylów trochę się tym pobawiłem.
W wyniku inspiracji Netvibes powstał styl WizzRSS_preview_KosciaK.css a wygląda to tak:


wtorek, 29 maja 2007


Autor: Philipa K. Dick
Tytuł: Klany księżyca Alfy

Kolejna powieść Dicka, którą mam przyjemność polecić. Powinna się spodobać osobą, które dopiero chcą zacząć podróż w Dickowski świat. Jest stosunkowo lekka, z nieźle poprowadzoną akcją i wyrazistymi postaciami. Tym razem nie ma tu czasem przyciężkawych dywagacji o istocie boskości, ciągłości czasu czy granicach rzeczywistości i iluzji. Mamy za to trochę przemyśleń o władzy jako takiej, walce o nią, o społeczeństwie i zdrowiu psychicznym. A może raczej nie zdrowiu a chorobie? No właśnie...
Klany księżyca Alfa można by uznać za thriller psychiatryczny z elementami SF. A wszystko to podlane typowo Dickowskim sosem.
poniedziałek, 28 maja 2007
Znalazłem ciekawy skrypt Greasemonkey dla uzależnionych od del.icio.us
Newsmasher wyświetla w lewym górnym rogu półprzezroczysty przycisk po kliknięciu którego wyświetla się informacja o oglądanej stronie na del.icio.us
Ciekawa sprawa do sprawdzania wiarygodności i/lub popularności stron.
15:39, kosciak1 , Hacks
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 maja 2007
Tiny Tim to niewątpliwie jeden z największych i najbardziej niedocenianych amerykańskich muzyków. No dobra może nie do końca największy... ale na pewno jeden z najwyższych.
Chyba każdy widział jego zdjęcie, właśnie to:Niewielu jednak słyszało jego utwory. Na szczęście mamy YouTube a tam:
- teledysk Do you think I'm Sexy oraz wersja live.
- brawurowe wykonanie I Got You Babe
- nieśmiertelne Stairways To Heaven
- znane wszystkim Tiptoe Through The Tulips
i sporo więcej!
20:44, kosciak1 , Varia
Link Dodaj komentarz »
Założyłem konto na Userstyles.org i tam wrzuciłem swoje style Stylishowe. Jak na razie jest tam poprawka dla del.icio.us nad którą pewnie jeszcze popracuje. Oraz poprawiona wersja skryptu Google Search Fixed Topbar, która powinna dobrze działać z nowym wystrojem Google (rozwijane "more") w angielskiej wersji wyszukiwarki.

Zapomniałbym... Link do moich styli na Userstyles.org
I jeszcze moje skrypty Greasemonkey na Userscripts.org

20:18, kosciak1 , Dev
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 maja 2007
Styl poprawiający wygląd i czytelność del.icio.us można znaleźć o tutaj.

A wygląda to tak:

del.icio.us po zmianach

Jeszcze kilka rzeczy będzie trzeba popoprawiać ale już jestem na dobrej drodze.
22:51, kosciak1 , Hacks
Link Dodaj komentarz »
Jak już wcześniej pisałem de.icio.us fajne jest. Co do tego wątpliwości chyba nie ma.
Niestety jest też brzydkie i mało czytelne... Od czego jednak mamy Stylish'a. Po szybkim przejrzeniu dostępnych stylów najciekawsze okazały się:
del.icio.us - improve readability - zdecydowanie poprawiające  czytelność listy linków
del.icio.us nicer tagcloud - poprawiające czytelność chmury tagów
Del.icio.us reorganized - zmieniający wygląd wielu elementów
Del.icio.us Tang(o) - zTangoizowana wersja poprzedniego

Teraz nie pozostało nic innego jak powybierać najlepsze pomysły z powyższych stylów i zmodyfikować do potrzeb i gustów. Jak tylko skończę robotę wrzuce tu efekty.

BTW to wysyłanie stron via bookmarklet jest całkiem fajnym rozwiązaniem, niczym nie ustępuje temu co jest w del.icio.us Complete
 
15:49, kosciak1 , Hacks
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 maja 2007
Jak można wyczytać na GMailowym Help Center zwiększony został do 20 MB limit wielkości załączników jakie można wysłać i otrzymać w GMailu! Jest radość!
wtorek, 22 maja 2007
Tym razem dość nietypowy program. Z rodziny programów ergonomicznych.
Głównym zadaniem programu Workrave jest wymuszanie na pracującym na komputerze wykonywania przerw w pracy. Ma to przeciwdziałać wystąpieniu RSI - Repetitive Strain Injury - bardzo nieprzyjemnej chorobie spowodowanej długotrwałą pracą przy komputerze.
W Workrave możemy ustalić częstotliwość krótkich przerw oraz dłuższych poświęconych na różnego rodzaju ćwiczenia rozluźniające (program pokazuje jak należy je prawidłowo wykonać) oraz określi maksymalną długość czasu pracy przy komputerze. Jest on całkowicie darmowy, posiada polską lokalizację i jest bardzo prosty w konfiguracji i obsłudze. No i przede wszystkim na prawdę działa. Przypomnienia o przerwach są denerwujące a jeśli się do nich nie zastosujemy program zablokuje możliwość pracy na komputerze. Dla naszego dobra.
Jeśli zdarza wam się długo siedzieć przy komputerze i pod koniec dnia czujecie zmęczenie lub pieczenie oczu, bóle pleców, zmęczenie nadgarstków lub co gorsza kłopoty z poruszaniem palcami zainteresujcie się tym programem.
Warto zastanowić się nad swoim zdrowiem!
 
1 , 2 , 3 , 4
Spis Treści
Kanały RSS
Add to Google
Add to Netvibes