Komputery, oprogramowanie, internet i okolice
Kategorie: Wszystkie | Aplikacje | Blog | Dev | Hacks | Linux | Subversion | Varia | gry | khoomei | książki | mjuzik
RSS
niedziela, 29 kwietnia 2007
Jeśli spodobał się wam film o jamniczku oto kolejne dwie produkcje Juliana Antonisza:
Te wspaniałe bąbelki w tych pulsujących limfocytach (youtube.com) - czyli dlaczego palenie jest złe
Fobia (video.google.com) - czyli o trudach życia malarza
A tutaj (www.blaszany.prv.pl) jeszcze dwa filmy: Film o sztuce biurowej oraz Dziadowski blues non camera czyli nogami do przodu
18:32, kosciak1 , Varia
Link Dodaj komentarz »


Autor: Eric Meyer
Tytuł: CSS wg Erica Meyera. Kolejna odsłona (More Eric Meyer on CSS)

Świetna książka poświęcona CSS, skierowana raczej do osób znających już podstawy HTML i CSS. Napisana dosyć lekkim, a zarazem bardzo rzeczowym stylem. Całość podzielona jest na projekty. Każdy projekt to jakiś problem do rozwiązania z jasno określonymi celami. Następnie krok po kroku Eric Meyer opisuje jak należy ten problem rozwiązać. Oraz, co może nawet ważniejsze, dlaczego użyć takiego a nie innego rozwiązania. Warto podkreślić, że projekty są bardzo życiowe - nie ma tu zbędnego teoretyzowania, jedynie czysta praktyka.

Linki:
http://more.ericmeyeroncss.com/ - strona książki, pliki do pobrania
środa, 25 kwietnia 2007

Oglądanie jak schnie farba już ci nie wystarcza? Potrzebujesz czegoś nowego?
Oto odpowiedź na twoje problemy!
Cheddarvision.tv - zobacz jak dojrzewa ser! I to nie byle jaki ser! Ser Cheddar.

A tutaj skrót dotychczasowych wydarzeń.

22:47, kosciak1 , Varia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 kwietnia 2007
Niedawno natrafiłem na, jak mi się wydaje, całkiem ciekawą rzecz. Java Programming with Passion - darmowy, on-line'owy kurs Java EE. Kurs trwa 14 tygodni i obejmuje najważniejsze aspekty JEE oraz związanymi z nią technologiami. Nowa edycja zaczyna się 30 kwietnia, więc kto chętny niech się zapisuje. 
21:39, kosciak1 , Dev
Link Dodaj komentarz »
Tutaj opisywałem jak pozbyć się przycisku Start. Tym razem o kolejnym (tu podałem już jedno rozwiązanie) sposobie zastąpienia menu Start.
Cała sztuczka polega na wykorzystaniu jednej z własności paska narzędzie "Szybkie uruchamianie" (domyślnie zaraz obok przycisku Start). Jeśli dodamy więcej elementów niż pozwala na to szerokość pojawia się strzałka otwierająca menu z nadmiarowymi elementami. Teraz wystarczy dodać do paska szybkiego uruchamiania foldery (najlepiej z ustawionymi odpowiednimi ikonami) zawierające skróty do programów. Możemy dowolnie zmieniać kolejność wyświetlania tych elementów. By ułatwić sobie pracę dobrze wiedzieć, że elementy paska szybkiego uruchamiania możemy znaleźć w:
C:\Documents and Settings\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

U mnie wygląda to tak:


Wszystko ładnie poukładane w kategorie, w środku same skróty, bez niepotrzebnych dodatków typu deinstalatory, helpy.
15:38, kosciak1 , Hacks
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 kwietnia 2007

"Jak działa jamniczek"

Animacja z 1971 roku. Studio Miniatur Filmowych w Warszawie, oddział w Krakowie. Reżyseria, scenariusz, muzyka - Julian Antonisz. Kierownik produkcji - Zbigniew Sroczyński. Zdjęcia - Jan Tkaczyk.

http://www.youtube.com/watch?v=4oNHmEwZQ-o

23:22, kosciak1 , Varia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 kwietnia 2007
Zawsze denerwował mnie przycisk Start. Po co mi napis "Start" skoro wiem co tam jest, tylko zajmuje sporo miejsca na pasku zadań. Rozwiązaniem tego problemu jest zatrudnienie zawodowego zabójcy. Start Killer spełnia swoje zadanie znakomicie. Mimo braku przycisku zawsze możemy otworzyć Menu Start za pomocą przycisku "Win" lub naciskając "ctrl-ESC".
Jeśli jednak nadal chcemy mieć ikonkę Menu Start to nie ma problemu. Ze strony http://www.tordex.com/tools/ ściągamy PresStart oraz ikonkę. Tworzymy skrót do PresStart, zmieniamy jego nazwę na "Kliknij, aby rozpocząć", ustawiamy ściągniętą ikonę dla tego skrótu i umieszczamy go w Pasku szybkiego uruchamiania na pierwszej pozycji.
Na powyższej stronie znajdziemy jeszcze pomocne programy CloseWin oraz OpenRun do zamykania systemu oraz uruchamiania okienka Uruchamianie.
18:16, kosciak1 , Hacks
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 kwietnia 2007
Zestaw krótkich animacji ze studia Aardman Animations (tak, tak, to ci od Wallace'a i Gromita) o przygodach Purpurowego i Brązowego

http://video.google.com/videoplay?docid=-8130261527176138702

Haha hahaha ha haha hahahaha haaaa
20:50, kosciak1 , Varia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 kwietnia 2007
Jak wszyscy wiedzą można wstawiać różne znaki specjalne trzymając lewy ALT i wpisując numer znaku na klawiaturze numerycznej. W Google znajdziecie ich wykazy. Jednym z ciekawszych i bardzo praktycznych jest ALT-0160 " ". Widzicie? Pomiędzy cudzysłowami. Nie dajcie się zmylić! To nie jest zwykła spacja. To twarda spacja. W przeciwieństwie do zwykłej spacji nie zostanie wycięta z początku lub końca nazwy pliku. Ba! Może być jedynym znakiem w nazwie pliku lub folderu. W efekcie plik lub folder będzie sprawiał wrażenie jakby nie miał nazwy. Jeśli jeszcze ustawimy mu taką ikonę plik lub folder stanie się "niewidoczny". Takich folderów możemy utworzyć kilka (każdy z inną ilością twardych spacji).
A teraz jeszcze jedno zastosowanie praktyczne. Na pulpicie tworzymy nowy katalog o nazwie " ". Ustawiamy przeźroczystą ikonę. Do tego "niewidzialnego" katalogu wrzucamy skróty do najczęściej używanych katalogów czy programów (w środku możemy tworzyć kolejne katalogi by lepiej uporządkować skróty). Prawy przycisk myszy na pasku start -> Paski narzędzi -> Nowy pasek narzędzi -> wybieramy nasz "niewidzialny" folder. Przesuwamy pasek jak najbliżej zasobnika systemowego. Efekt: nowy pasek to w zasadzie same strzałki, które otwierają menu ze skrótami do szybkiego uruchamiania.
18:10, kosciak1 , Hacks
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 kwietnia 2007
Sprawa rozwiązana! Już wszystko działa jak należy a może nawet lepiej.
Potrzebujemy:
Efekt?
Kolejne strony z wynikami automatycznie dodawane są na koniec - nie musimy już klikać w "Następny". Belka z polem do wpisania frazy wyszukiwania (a w przypadku Google Images z wyborem wielkości wyszukiwanych obrazów) jest zawsze na górze strony.
Jeśli jeszcze mamy rozszerzenie CustomizeGoogle możemy usunąć reklamy, włączyć podpowiedzi i jeszcze kilka innych ciekawych opcji.
20:37, kosciak1 , Hacks
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Spis Treści
Kanały RSS
Add to Google
Add to Netvibes