Komputery, oprogramowanie, internet i okolice
Blog > Komentarze do wpisu

VIM plugin dnia - w ramach wstępu

Ależ się porobiło... Zastój to mało powiedziane. Może i blog jeszcze nie umarł, ale powoli zaczął nieprzyjemnie pachnieć. Cóż, czasu coraz mniej, a znalezienie energii gdy za oknem ciemno, zimno i nieprzyjemnie proste nie jest. Na całe szczęście wreszcie nadeszła upragniona wiosna! Tak, wystarczy kilka promyków słońca by powrócił pozytywny nastrój, energia i chęć pisania na blogu!

VIM plugin dnia - nowy cykl

O mojej miłości do VIMa już tu wspominałem, ale poza notką o doborze schematu kolorów i wtyczce CSApprox i tricku z przemapowaniem ESC i CapsLocka za wiele o nim na blogu nie pisałem. Pora więc nadrobić zaległości.

Podczas wiosennych porządków w plikach konfiguracyjnych zauważyłem, że zebrało się już kilkanaście różnych pluginów do VIMa. Bez części z nich nie wyobrażam już sobie efektywnej pracy. Części zupełnie nie kojarzę - sam już nie wiem, czy ich nie używam, czy też nawet nie zdaję sobie sprawy, że używana funkcja to właśnie efekt działania wtyczki. W dodatku co najmniej drugie tyle czeka w zakładkach na sprawdzenie.

Postanowiłem więc przyjrzeć się każdemu pluginowi z osobna, zaktualizować jeśli dostępna jest nowa wersja i napisać o nim kilka zdań.

Stay tuned, start już jutro!

niedziela, 27 marca 2011, kosciak1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/03/27 22:46:06
BTW jak tak na stałe i tylko vim to jak poradziłeś sobie (czy próbowałeś) ze screenem? Jest jakieś miejsce na klawiaturze gdzie można przepiąć ^A ze screena tak, żeby to miało sens? Ja najchętniej nie przepinałbym nigdzie ale increase pod kursorem w vim jest fajne i może się przydać.
Pytam, bo ja jednak z tych co w 90% wypadków wolą gedit jednak ;-)
-
2011/03/28 13:50:08
Czekam z niecierpliwością :)
-
2011/03/28 22:09:00
@wariat - ze screenem za dużego doświadczenia jak na razie nie mam. A jeśli już w nim działam to raczej nie odpalam tam VIMa do poważnego kodowania.
W sumie zawsze można w VIMie przepiąć increase/decrease na coś innego (może coś z 'em?)
-
2011/03/29 21:54:59
Na razie przepiąłem ^a w screenie na ^\ ale to nie jest wygodne.
Co do poważnego i nie poważnego kodowania ... wiesz to jednak jest edytor, można go używać do mało poważnych rzeczy jak na przykład edycja grub.conf po aktualizacji jajka, tam ^A i ^X mają szansę się przydać ;-)
Spis Treści
Kanały RSS
Add to Google
Add to Netvibes