Komputery, oprogramowanie, internet i okolice
Blog > Komentarze do wpisu

The Humble Indie Bundle #2 - szaleństwa ciąg dalszy

Przerywamy stagnację na blogu by nadać specjalny komunikat! Stało się! Oni znowu to zrobili. Nie ma co owijać w bawełnę, sprawa jest poważna i trzeba działać. Zwłaszcza, że czas ucieka.

The Humble Indie Bundle #2

Tak jak poprzednim razem grupa niezależnych twórców gier komputerowych połączyło swe siły by podczas szalonej akcji promocyjnej zarobić trochę kasy, a przy okazji wspomóc organizacje pozarządowe (EFF i Child's Play).

Przechodząc do rzeczy... W ramach The Humble Indie Bundle #2 w nasze ręce może trafić pięć znakomitych gier:

 • Braid - przepiękna graficznie platformówka z elementami logicznymi, w której możemy bawić się czasem.
 • Cortex Command - coś jakby Wormsy na sterydach, w czasie rzeczywistym, elementami zbierania surowców i kupowania sprzętu.
 • Machinarium - przygodówka twórców Samorosta, chyba nic więcej nie trzeba dodawać.
 • Osmos - na pewno jest ślicznie i ambientowo, coś więcej będę mógł powiedzieć gdy skończy się ściągać.
 • Revenge of Titans - skrzyżowanie RTSa z grą tower defence w retro oprawie.

Wszystkie gry dostępne są zarówno dla systemu Windows, Mac, jak i dla Linuksa. Żadna z nich nie jest zabezpieczona DRMem, nie ma żadnych ograniczeń ilości pobrań, instalacji, wyboru platformy, ograniczenia czasu ściągania - pełna wolność. Do tego wszystkiego możemy ściągnąć soundtracki do Machinarium, Osmos i Revenge of Titans. A kto wie, czy jak poprzednio ktoś jeszcze się nie dołączy już w trakcie trwania promocji.

Płać ile uważasz!

Za wszystkie te gry możemy zapłacić dokładnie tyle ile uważamy. Mamy też możliwość ustalenia ile z naszej kwoty zostanie przekazane dla twórców gier, a ile dla poszczególnych fundacji.

Podczas poprzedniej edycji The Humble Indie Bundle udało się zebrać 1 273 613 dolarów (tak! ponad milion dolców!), z czego blisko 400 tysięcy zostało przekazane fundacjom. Można więc to chyba uznać za sukces. Co ciekawe najwięcej skłonni byli zapłacić użytkownicy Linuksa - blisko dwukrotnie wyższa średnia wpłata niż w przypadku użytkowników Windowsa. Jak będzie w tej edycji? Podejrzewam, że wyniki mogą być jeszcze lepsze. Już teraz (w kilka godzin po rozpoczęciu) zebrano ponad 200 tysięcy dolarów, a kwota ta cały czas rośnie.

A teraz szybko klikajcie na The Humble Indie Bundle #2 i kupujcie. Dla siebie i jako gwiazdkowy prezent dla znajomych!

wtorek, 14 grudnia 2010, kosciak1

Polecane wpisy

 • Najważniejsze gry komputerowe w historii

  Zainspirowany cyklem na RPS postanowiłem przygotować moją listę najważniejszych gier komputerowych. Bardzo osobistą listę gier ważnych przede wszystkim dla mni

 • Quake I - niektóre gry się nie starzeją!

  Jak sobie przypomnę te godziny spędzone na fragowaniu botów, LAN-party organizowane ze znajomymi, no i oczywiście moje zabawy w modowanie . Znowu zrobiło się no

 • Mamono Sweeper - Saper jakiego nie znacie!

  Nigdy bym nie pomyślał, że przeróbka Sapera może mnie tak wciągnąć. Tak! Tego Sapera - prawdopodobnie najpopularniejszej gry logicznej, w którą zapewne choć raz

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , 78.32.193.*
2010/12/15 12:40:43
www.braid-game.com/
braid na PC odsyła do trzech stron, z których każda chce zapłaty trochę powyżej 6 funtów
gra jest pewnie tyle warta, ale ponoć miałem zapłacić tyle ile chcę?
-
Gość: , 78.32.193.*
2010/12/15 12:42:55
to samo z Machinarium, po kliknięciu na download full version jest przycisk kupowania i podana jest konkretna cena???
-
2010/12/15 16:53:34
No i bardzo dobrze że takie inicjatywy powstają! Jeżeli pierwszy Bundle był sukcesem to ten będzie prawdziwym hitem (grałem w Osmos i Machinarium dema, Braida kupiłem już kiedyś)

Jedyne czego mi brakuje to soundtrack z Braida...
-
2010/12/15 19:53:34
@Gość - wejdź na stronę Humble Bundle i an dole masz formularz, gdzie określasz sumę, podział kwoty i wybierasz sposób płatności. Strony poszczególnych gier podawałem głównie po to by można było coś się o nich więcej dowiedzieć.

@pewniak - już jest ponad 500 tysięcy dolarów, czyli prawie na pewno zakończy się jeszcze lepszym wynikiem niż majowa promocja.
Spis Treści
Kanały RSS
Add to Google
Add to Netvibes